Kontakta oss

WICONA

Hydro Building Systems Sweden AB
Metallvägen 5
SE-574 83 Vetlanda
Phone: +46 470 78 74 00
www.wicona.se
E-mail: wicona@wicona.se

Johan Strand

MD & Sales Director Nordic & Baltic
Mobile: +46 70 255 63 61

E-mail: johan.strand@hydro.com

Thomas Blom

Sales Manager Nordic
Phone: +46 383 942 41
Mobile: +46 70 546 37 25

E-mail: thomas.blom@hydro.com

Peter Järpemark

Solution Sales
Phone: +46 8 578 887 77
Mobile: +46 70 310 67 37

E-mail: peter.jarpemark@hydro.com

Krister Petersson

Technical Sales Support
Phone: +46 470 78 74 14
Mobile: +46 70 691 91 95

E-mail: krister.petersson@hydro.com

Jörgen Persson

Prescription Sales
Phone: +46 383 941 22
Mobile: +46 70 354 72 78

E-mail: jorgen.persson@hydro.com

Matilda Ronnfors

Project Engineer
Phone: +46 383 943 45
Mobile: +46 72 454 87 63

E-mail: matilda.ronnfors@hydro.com

Stefan Olsson

Technical Production Support
Phone: +46 470 78 74 11
Mobile: +46 70 600 54 56

E-mail: stefan.olsson@hydro.com

Charlotte Svensson

Indoor Sales
Phone: +46 470 78 74 02

E-mail: charlotte.svensson@hydro.com

Joakim Grapesjö

Indoor Sales
Phone: +46 470 78 74 03

E-mail: joakim.grapesjo@hydro.com

Ulf Alfredsson

Marketing Manager North
Phone: +46 470 78 74 20
Mobile: +46 70 310 70 72

E-mail: ulf.alfredsson@hydro.com

Caroline Jonson

Communication Manager North
Mobile: +46 76 113 97 98

E-mail: caroline.jonson@hydro.com

Hanne Sofie Bjørkestøl

Digital Marketing Manager North
Mobile: +47 979 696 36

E-mail: hanne.sofie.bjorkestol@hydro.com

Andreas Lindahl

Software Support
Phone: +46 383 941 37
Mobile: +46 72 215 79 04

E-mail: andreas.lindahl@hydro.com

Carina Johnsson

Kreditansvarig
Phone: +46 470 78 74 25
Mobile: +46 72 202 72 80

E-mail: Carina.johnsson@hydro.com

Ingela Kaspersson

Kredithandläggare
Phone: +46 383 944 95
Mobile: +46 72 142 98 44

E-mail: ingela.kaspersson@hydro.com

Arkitektsupport

Teknisk rådgivning & ritningssupport
Phone: +46 470 78 74 19

E-mail: wiconasupport@wicona.com

Denna webbplats använder cookies. För mer information, se vår integritetspolicy.